Białe plaże, przejrzyste morze i palmy kokosowe są tradycyjnym symbolem Dominikany. Mało kto jednak wie, że nawet w tym tropikalnym kraju temperatura może spaść poniżej zera, że tutaj znajduje się najwyższe wzniesienie na Karaibach – trzytysięcznik Pico Duarte – a także jeden z najwyższych karaibskich wodospadów.

Ze względu na umiarkowany klimat, alpejski krajobraz i lokalną architekturę dolina Valle de Constanza nazywana jest Dominikańską Szwajcarią. Na terenie Kordylierów Centralnych rozpościera się kilka parków narodowych. Miasteczka Jarabacoa i Constanza to punkty wyjściowe wycieczek górskich i wypraw na najwyższą górę Karaibów „Pico Duarte” (3175 m n.p.m.), która jest częścią Parku Narodowego Armando Bermúdez. Wejście na górę pod opieką przewodnika zajmuje od dwóch do czterech dni, a temperatura spada w nocy poniżej zera. W czasie wyprawy można obserwować cuda fauny i flory – papugi, daktylowce, sokoły, hutie, węże czy pająki.

Miłośnicy romantyki i przygody mogą wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Juan Bautista Perez Rancier nad wodospad „Aguas Blancas” znajdujący się na wysokości 2000 m n.p.m. Kaskada wodna o wysokości 83 metrów uważana jest za jeden z najwyższych wodospadów na Karaibach. Nad wodospad prowadzi ścieżka przez dżunglę i długi kanion, na końcu którego przed zwiedzającymi rozpościera się fascynujący widok na ogromną ścianę wody z lazurową laguną, która zaprasza do odświeżającej kąpieli.

Kordyliery Centralne to raj dla miłośników przyrody, ekoturystyki i sportów np. turystyki górskiej, motocrossu, paralotniarstwa, jazdy konnej, wycieczek rowerowych, a dzięki przyjemnym chłodniejszym temperaturom także gry w golfa. Goście, którzy odwiedzą śródlądową część Republiki Dominikańskiej mogą wybierać z szerokiej oferty zakwaterowania i wyżywienia: od luksusowych hoteli (La Jamaca de Dios, Gran Jimenoa) aż po przytulne domki górskie (Ranch Aurora, Casa Tranquila), a także restauracje i bary wszystkich kategorii cenowych.

VILLA PAJÓN ECOLODGE EN VALLE NUEVO

villapajon.do
Ilość pokoi7
Restauracje1
Konferencje (ilość miejsc)45
Internetnie
SOAnie
Golfnie
Tenisnie
Siłownianie
Kasynonie
VILLA PAJÓN ECOLODGE EN VALLE NUEVO